Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ43CAH
Part No.:
SMBJ43CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ43CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
Comments
SMBJ43CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)