Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ45CAH
Part No.:
SMBJ45CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ45CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Comments
SMBJ45CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)