Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ51CAH
Part No.:
SMBJ51CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ51CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
Comments
SMBJ51CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)