Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ54CAH
Part No.:
SMBJ54CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ54CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AA
Comments
SMBJ54CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)