Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ58CAH
Part No.:
SMBJ58CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ58CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA
Comments
SMBJ58CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)