Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ64CAH
Part No.:
SMBJ64CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ64CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Comments
SMBJ64CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)