Diodes Incorporated SMBJ70AQ-13-F
Part No.:
SMBJ70AQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
AetrixSMBJ70AQ-13-F.pdf
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR SMB
Comments
SMBJ70AQ-13-F Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)