Taiwan Semiconductor Corporation SMBJ78CAH
Part No.:
SMBJ78CAH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ78CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Comments
SMBJ78CAH Specifications
Manufacturer:
Series:
SMBJH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)