Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCJ188A-M3/9AT
Part No.:
SMCJ188A-M3/9AT
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
AetrixSMCJ188A-M3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM DO214AB
Comments
SMCJ188A-M3/9AT Specifications
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
188V
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)