onsemi SMF170AT1
Part No.:
SMF170AT1
Datasheet:
AetrixSMF170AT1.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC SOD123FL
Comments
SMF170AT1 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)