onsemi SMF22AT1
Part No.:
SMF22AT1
Datasheet:
AetrixSMF22AT1.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123FL
Comments
SMF22AT1 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.6A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)