onsemi SMF40AT1
Part No.:
SMF40AT1
Datasheet:
AetrixSMF40AT1.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123FL
Comments
SMF40AT1 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40V
Voltage - Breakdown (Min):
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)